Εύρεση Ταινίας



Εβδομάδα Fog Doc

Η εβδομάδα FOG DOC που συγκεντρώνει τα ντοκιμαντέρ που απείχαν από το φεστιβάλ ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης τον Μάρτιο του 2010, φιλοξενείται στην Ταινιοθήκη από τις 15 έως τις 21 Απριλίου 2010.

Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στο http://fogfilms.org

Πέμπτη 15 Απριλίου
19:00 Μνήμη Ανδρέα Παγουλάτου
19:20   "Νικαριά μου" 85΄ Σκηνοθεσία   Σπύρος Τέσκος
"Οι περιστροφές του Robert Frank" 10΄
συλλογική Σκηνοθεσία των Christophe Gauthier, Marie-Anne
Chambonier, Julia Reschop και Χρίστου Καλλίτση
21:30    "The eye of beauty" 27΄   Σκηνοθεσία   Μανώλης Δημελλάς
"Η περίπτωση Ευρυδίκη" 74΄ Σκηνοθεσία Φρέντυ Βιανέλλης
Παρασκευή 16 Απριλίου
19:00 "Σπύρος Παπαλουκάς - Η Περιπέτεια της Ζωγραφικής " 51΄
Σκηνοθεσία Καλλιόπη Λεγάκη Παραγωγή   Μαρία Γεντέκου
"Συναντήσεις με την Κική Δημουλά" 59΄
Σκηνοθεσία Κατερίνα Πατρώνη Παραγωγή Θάνος Λαμπρόπουλος
21:30   "Οργισμένος Δεκέμβρης" 60΄
Σκηνοθεσία-Παραγωγή Άκης Κερσανίδης & Χρύσα Τζελέπη
"Όνειρα σε άλλη γλώσσα" 68΄ Σκηνοθεσία    Λουκία Ρικάκη
Σάββατο 17 Απριλίου
19:00 "Κυπρέες" 70΄ Σκηνοθεσία: Βασιλική Κατριβάνου, Bushra Azzouz
Παραγωγή: Βασιλική Κατριβάνου
"Οδός Σφακτηρίας" 52΄ Σκηνοθεσία   Μαριάννα Οικονόμου
21:30 "Λόγος και Αντίσταση" 80΄    Σκηνοθεσία   Τίμων Κουλμάσης
"Νίκος Παπατάκης-Πορτραίτο ενός ελεύθερου σκοπευτή" 45΄
Σκηνοθεσία   Τίμων Κουλμάσης & Ηρώ Σιαφλιάκη
Παραγωγή   Θάνος Λαμπρόπουλος
Κυριακή 18 Απριλίου
19:00 "Ελενη Μπούκουρη Αλταμούρα-η πρώτη Ελληνίδα
ζωγράφος " 56΄
Σκηνοθεσία   Κλεώνη Φλέσσα
"Ο χρυσός της Αργολίδας - Αγάπη και πόνος για το
πορτοκάλι" 76΄
Σκηνοθεσία   Γιώργος Χρ. Ζέρβας
21:30    "Η περιπέτεια του Rosmarinus" 18΄
Σκηνοθεσία   Γιάννης Αγγελάκης Παραγωγή   Ανδρέας Σιαδήμας
"ΜΙΕΚΟ" 12΄ Σκηνοθεσία Γιάννης Μισουρίδης
Παραγωγή Μαρία Γεντέκου
"Η περίπτωση Ευρυδίκη" 74΄ Σκηνοθεσία Φρέντυ Βιανέλλης
Δευτέρα 19 Απριλίου
19:00     "Οργισμένος Δεκέμβρης" 60΄
Σκηνοθεσία-Παραγωγή Άκης Κερσανίδης & Χρύσα Τζελέπη
"Όνειρα σε άλλη γλώσσα" 68΄ Σκηνοθεσία    Λουκία Ρικάκη
21:30     "Σπύρος Παπαλουκάς - Η Περιπέτεια της Ζωγραφικής " 51΄
Σκηνοθεσία Καλλιόπη Λεγάκη Παραγωγή   Μαρία Γεντέκου
"Συναντήσεις με την Κική Δημουλά" 59΄
Σκηνοθεσία Κατερίνα Πατρώνη Παραγωγή Θάνος Λαμπρόπουλος
Τρίτη 20 Απριλίου
19:00    "Νίκος Παπατάκης-Πορτραίτο ενός ελεύθερου σκοπευτή" 45΄
Σκηνοθεσία   Τίμων Κουλμάσης & Ηρώ Σιαφλιάκη
Παραγωγή   Θάνος Λαμπρόπουλος
"Λόγος και Αντίσταση" 80΄    Σκηνοθεσία   Τίμων Κουλμάσης
21:30   "ΜΙΕΚΟ" 12΄ Σκηνοθεσία Γιάννης Μισουρίδης
Παραγωγή Μαρία Γεντέκου
"The eye of beauty" 27΄   Σκηνοθεσία   Μανώλης Δημελλάς
"Κυπρέες" 70΄ Σκηνοθεσία: Βασιλική Κατριβάνου, Bushra Azzouz
Παραγωγή: Βασιλική Κατριβάνου
Τετάρτη 21 Απριλίου
19:00 "Η περιπέτεια του Rosmarinus" 18΄
Σκηνοθεσία   Γιάννης Αγγελάκης Παραγωγή   Ανδρέας Σιαδήμας
"Οι περιστροφές του Robert Frank" 10΄
συλλογική Σκηνοθεσία των Christophe Gauthier, Marie-Anne
Chambonier, Julia Reschop και Χρίστου Καλλίτση
"Ο χρυσός της Αργολίδας - Αγάπη και πόνος για το
πορτοκάλι" 76΄
Σκηνοθεσία   Γιώργος Χρ. Ζέρβας
21:30    "Ελενη Μπούκουρη Αλταμούρα-η πρώτη Ελληνίδα
ζωγράφος " 56΄
Σκηνοθεσία   Κλεώνη Φλέσσα
"Οδός Σφακτηρίας" 52΄ Σκηνοθεσία   Μαριάννα Οικονόμου
tweet
share

Δειτε που παιζεται

Βαθμολογήστεαυτό το έργο

(0 ψήφοι)

Προσθήκη σχολίου